SI Plus

Už po štvrtýkrát sa Slovensko zúčastňuje unikátneho formátu Falling Walls Lab. Vďaka nemu získavajú príležitosť odprezentovať svoje nápady a projekty výnimoční akademickí pracovníci, odborníci, sociálni inovátori i vizionári.  Projekt je unikátny svojou formou, kedy sú inovatívne nápady, výskumné projekty a sociálne iniciatívy prezentované počas 3 minút. Priestor majú všetky odbory  – od poľnohospodárstva, medicíny, ekonómie, inžinierstva až po humanitné vedy.

100 najlepších účastníkov z celého sveta postúpi do svetového finále, kde odprezentujú svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model. Porota pozostáva z nositeľov Nobelovej ceny, vedcov, inovátorov aj zástupcov biznisu svetového formátu. Víťaz získa ocenenie “The Breakthrough Winner“ v kategórii “Emerging Talents“ spolu s finančnou výhrou a príležitosť zopakovať svoju prezentáciu na pódiu „Falling Walls Breakthroughs of the Year“ v rámci prestížneho Falling Walls Science Summit.

Prihlasovanie je otvorené do 11. septembra 2022 a finále Falling Walls Lab Slovakia 2022 sa uskutoční 29. septembra 2022 na Univerzite Komenského v Bratislave.

Viac informácií o projekte Falling Walls Lab a o podmienkach prihlasovania do Falling Walls Lab Slovakia 2022 a prihlášku nájdete na webovej stránke FWLSLOVAKIA.sk.

http://fwlslovakia.sk/